• Pedagog szkolny. Homo viator w labiryncie życia..

32.37
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 1-3 dni
Dostępność Mało
ISBN 9788366990081
Zapraszamy do wydania II uzupełnionego, 2021.
Każda podróż ma swój początek i kres. Homo viator, jakim jest pedagog w labiryncie życia szkolnego, także kiedyś rozpoczyna swoją zawodową wędrówkę, która zmusza go do wyboru dróg, przekraczania strefy bezpieczeństwa, podejmowania decyzji nie zawsze łatwych i trafnych...
Niniejsza publikacja wyrosła z głębokiej potrzeby docenienia pracy pedagogów szkolnych, którzy przy okazji licznych rozmów oraz kolejnych szkoleń i warsztatów czują się wciąż osamotnieni w swoich działaniach, przemęczeni biurokracją, sfrustrowani kolejnymi reformami, bezradni wobec procedur oraz wyczerpani walką z oczekiwaniami i postawami roszczeniowymi. Pedagogów, którzy mimo wszystko podejmują wyzwania, szukają rozwiązań i optymistycznie patrzą w przyszłość.
Podróż, w którą wyruszy Czytelnik, zawiera sześć podstawowych wyzwań, z jakimi najczęściej muszą się mierzyć pedagodzy szkolni (ale nie tylko oni) w swojej pracy. Każde wyzwanie stanowi oddzielny rozdział tej książki.
Zgodnie z podróżą bohatera czeka na niego kilkanaście etapów, z których przynajmniej kilka może mieć miejsce w jego zawodowej podróży. Są to:
1. Zwyczajny świat, kiedy młody człowiek kończy studia i podejmuje swoją pierwszą pracę w zawodzie.
2. Zew przygody pierwsze wyzwania, problemy.
3. Opór bohatera wiedza i kompetencje nie dają poczucia sprawstwa, więc lepiej nie podejmować na razie żadnych działań.
4. Mądry starzec pojawia się w pracy starszy, doświadczony kolega, który pozwala podjąć wyzwanie.
5. Nowy świat podróż się rozpoczyna.
6. Próba, sprzymierzeńcy i wrogowie w labiryncie życia szkolnego będą tacy, którzy staną się wsparciem, ale też znajdą się chętni do walki. Jest to próba odkrywania własnych, słabych i mocnych, stron.
7. Jaskinia mroku bohater wprowadza własny ład, osiąga cel.
8. Cierpienie klęska, która jednak daje siłę.
9. Droga z powrotem powrót do siebie, ale ze świadomością, że świat wrogów wciąż istnieje.
Ta fragmentaryczna analogia, choć może dotyczyć bohaterów o różnym imieniu i w różnych miejscach, jest typowa dla wszystkich pedagogów. Czasami przeszkody, które pojawiają się na drodze, zmuszają do klęski, upadku, przyznania się do błędu, ciągłej walki. Innym razem stają się przyjemnością, sukcesem, spełnieniem.
Wydawnictwo Impuls
Autor Agnieszka Domagała-Kręcioch
Stron 184
Rok wydania 2021
Oprawa broszurowa
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty

Sklep w budowie. 

Zapraszamy wkrótce!